De gesprekken liepen al enkele weken en de geruchten deden de ronde, maar sinds vanavond is het officieel: Zvc Solona Ranst en Jong Zandhoven 98 gaan samenwerken. De club die in het jeugd-zaalvoetbal op enkele jaren tijd een gerenommeerde naam heeft gekregen vindt in Solona Ranst een partner om hun talenten te laten groeien naar een A-elftal in de nationale reeksen. De Ranstenaren kunnen op hun beurt terugvallen op een sterke en gestructureerde jeugdwerking.

Solona Ranst manager Borremans: ‘Laat het duidelijk zijn dat dit geen fusie of overname is, al gaan onze clubs wel nauw samenwerken. We hebben beide iets te bieden waar de andere partij een vooruitgang mee kan maken: wij spelen met onze A-ploeg en U21 in 2e nationale en Jong Zandhoven 98 heeft een jeugdwerking om jaloers op te zijn. De 3 Beker van België-finales die ze dit seizoen speelden zijn daar het bewijs van. Het feit dat dit een samenwerking van onbepaalde duur is, bewijst het vertrouwen van beide clubs in elkaar.’

Micha Van Hoof (Jong Zandhoven 98): ‘We zijn blij met deze samenwerking. We zijn er zeker van dit beide clubs naar een hoger niveau gaat brengen. De voorbije jaren werkte ons team hard om onze jeugdwerking op te bouwen en nu kunnen we onze spelers het perspectief bieden op nationaal voetbal.’

Het Ranst-Zandhoven verhaal wordt duidelijk opgesplitst. Er zal een U17 en U15 ploeg ingeschreven worden door ZVC Solona Ranst. U14, U13, U12, U11, U10 en U9 zullen onder de naam van Jong Zandhoven 98 blijven spelen.